Aplikacja na smartfony Konftel Unite dostępna do obsługi kolejnych telefonów konferencyjnych

Nasze codzienne przyzwyczajenia związane z mobilnymi urządzeniami coraz częściej wkraczają w życie zawodowe. Globalny producent telefonów konferencyjnych Konftel, odpowiadając na takie przyzwyczajenia i zapotrzebowania swoich klientów, udostępnia aplikację do sterowania i zarządzania połączeniami z poziomu smarfona dla kolejnych telefonów konferencyjnych –  Konftel 300Wx i Konftel 300Mx.

„Telefon komórkowy jest dziś ważnym narzędziem w biznesie” – mówi Peter Renkel, dyrektor generalny Konftel. „Przechowujemy na nim numery telefonów do partnerów biznesowych i współpracowników, ale jednocześnie wciąż oczekujemy profesjonalnego dźwięku i aby podczas rozmów konferencyjnych posiadał funkcje telefonu konferencyjnego”.

Wiele osób zna sytuację, w której tworzenie połączeń konferencyjnych wiąże się z wprowadzeniem w telefonie konferencyjnym numerów telefonów i kodów do spotkania. Tak samo wygląda dołączenie przez telefon do spotkania Skype – wybór numeru telefonu, następnie numeru konferencji, a na końcu PIN. Ale to już historia. Konftel ma na to rozwiązanie. Teraz dzięki aplikacji Unite każdy może w prosty sposób dołączyć do spotkań telekonferencyjnych.

Konftel Unite to aplikacja, którą bezpłatnie można pobierać na swój smartfon z AppStore lub Google Play. Jej zalety to m.in.:

  • wszystko co musisz zrobić, aby dołączyć do audiokonferencji, to nacisnąć 1 przycisk
  • aplikacja sama za Ciebie wybierze odpowiednie numery telefonów i hasła spotkań
  • utworzysz w niej grupy konferencyjne
  • z jej poziomu dostosujesz głośność i wyciszenie urządzeń konferencyjnych Konftel i wiele więcej.

W ten sposób można wykorzystać własny smartfon, zapisane w nim kontakty i kalendarz, aby nawiązać połączenie konferencyjne z jakością i funkcjami telefonu konferencyjnego.

Aplikacja do tej pory dostępna była dla telefonu konferencyjnego Konftel 300IPx, z wbudowanym specjalnie do tego celu Bluetoothem. Teraz dzięki prostemu adapterowi Konftel Unite jest dostępna również w telefonach Konftel 300Wx (DECT) i Konftel 300Mx (GSM) –  jedynych bezprzewodowych telefonach konferencyjnych na świecie. Adapter ma postać karty SD, którą umieszcza się w gnieździe, służącym do tej pory do nagrywania połączeń.