Blaupunkt SA 2700 pomoże zabezpieczyć dom przed włamaniem

Bezprzewodowy system alarmowy Blaupunkt SA 2700 zapewniający niezawodną ochronę przed włamaniem wchodzi na polski rynek. Łatwość montażu i obsługi sprawia, że z zestawem Blaupunkt każdy może zabezpieczyć dom w prosty i tani sposób.

Marka Blaupunkt wchodzi na polski rynek z kolejną grupą produktów – rozwiązaniami Smart Home Security. Pierwszym z tej kategorii jest inteligentny bezprzewodowy system alarmowy GSM SA 2700. Przystosowana do potrzeb użytkownika niezawodna technologia sprawia, że każdy może skutecznie chronić swój dom przed włamaniami, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów.

Systemy alarmowe wciąż jeszcze kojarzą się z czymś bardzo kosztownym, na co stać tylko nielicznych. Wiele osób obawia się, że montaż takiego rozwiązania będzie wiązał się z koniecznością zatrudnienia profesjonalnej ekipy, kładzeniem kabli i pracami remontowymi, które pochłoną więcej czasu i pieniędzy niż to warte. Tymczasem rozwiązania Blaupunkt zaprojektowano tak, by każdy mógł zainstalować je samodzielnie i w prosty sposób monitorować swój dom z poziomu smartfonu lub komputera. – powiedział Marcin Harasim, Country Manager Blaupunkt Mobile & Smart Home Polska.

W zestawie SA 2700 znajduje się panel kontrolny z wbudowaną syreną, pilot, bezprzewodowy wykrywacz ruchu oraz czujniki na drzwi lub okna – wszystkie elementy wyposażone są w niezwykle wytrzymałe baterie. Bezprzewodowy zasięg do 300 m i możliwość rozbudowania systemu o kolejne komponenty (do 30 łącznie) pozwala ochraniać nawet duże obiekty i budynki złożone z wielu pomieszczeń. Systemy Blaupunkt są zabezpieczone przed próbami manipulacji z zewnątrz. Alarm uruchamia się natychmiast w razie siłowego usunięcia któregokolwiek z jego elementów, jak również w przypadku prób zakłócenia połączenia bezprzewodowego. Jednocześnie system wysyła powiadomienie o zajściu w formie wiadomości tekstowej lub głosowej na podany numer telefonu.

Systemem alarmowym SA 2700 można zarządzać na trzy sposoby: w domu za pośrednictwem panelu kontrolnego, na zewnątrz przy użyciu pilota lub zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie dzięki dostępnej w wersji iOS i Android bezpłatnej aplikacji Connect2Home.

Blaupunkt oferuje również szeroki wybór dodatkowych komponentów, o które może zostać rozbudowany system, m.in. czujniki dymu, temperatury, inteligentne gniazdka i termostaty. Dzięki temu SA 2700 może służyć nie tylko do ochrony przed włamaniem lecz także do zdalnego zarządzania domem. Pozwala kontrolować temperaturę w pomieszczeniach i sterować urządzeniami elektrycznymi przez aplikację mobilną, obniżając koszty ogrzewania i prądu.

Dystrybucją produktów Blaupunkt z segmentu Smart Home Security zajmuje się firma NTT System S.A.

Najważniejsze funkcje i parametry systemu Blaupunkt SA 2700:

 • Funkcja nasłuchu pozwala sprawdzić, co dzieje się w domu
 • Aplikacja Connect2Home pozwala zdalnie kontrolować pracę urządzeń elektrycznych
 • System działa w oparciu o kartę SIM
 • Ochrona przed manipulacjami z zewnątrz
 • Możliwość wprowadzenia do 6 numerów, na które będą wysyłane wiadomości SMS lub powiadomienia głosowe w razie uruchomienia alarmu
 • System przechowuje 20 ostatnich zdarzeń
 • Źródło zasilania: adapter 9V 1A
 • Bateria: 4.8V 600mAh Ni-MH x4
 • Czas pracy baterii po rozładowaniu: 8 godzin
 • Głośność syreny alarmowej: 96 dB / 1 m
 • Częstotliwość: 868.35 MHz
 • Zasięg do 300 m na otwartej przestrzeni
 • Wytrzymałość na temperaturę do -10° C i + 40° C