Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Jak co roku w dniach 16-22 września będziemy obchodzili Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT). W tym roku hasłem przewodnim będzie: „Mobilność bezemisyjna dla wszystkich”. Centrum Inicjatyw Obywatelskich we współpracy z Miastem Słupsk przygotowuje dla mieszkańców miasta wiele atrakcji:

– 20.09. – Bitwa o rower” – gra miejska przeznaczona dla rodzin i grup do 6 os., 10 stacji tematycznych nawiązujących do tematyki ETZT, nagrody: bony upominkowe na rower lub sprzęt sportowy. I miejsce: 1500 zł, II miejsce: 1000 zł, III miejsce: 500 zł. Start: Akwapark Trzy Fale, godz. 10:00

– 16–20.09. – walkathon – w dniach od 16 do 20 września będziemy zachęcać mieszkańców regionu do chodzenia: do pracy, do szkoły, po zakupy itp. Dzięki specjalnej aplikacji każdy będzie mógł „zbierać kilometry” Osoba która przejdzie najwięcej km otrzyma nagrodę główną o wartości 1500 zł do wykorzystania na zakup roweru lub sprzętu sportowego. Pozostali uczestnicy mogą liczyć na nagrody pocieszenia i drobne upominki w tym m.in. wejściówki do słupskich obiektów kulturalno-sportowych np. Trzy Fale

– 07-20.09. konkurs plastyczny dla uczniów szkół – będziemy zachęcać klasy do stworzenia „ekologicznego pojazdu” – makiety np. roweru czy hulajnogi z materiałów z recyklingu, np. puszki, butelki, rolki po papierze toaletowym, kapsle itp. Za udział w konkursie również przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody o wartości: I miejsce – 500 zł, II – miejsce 400 zł, III miejsce – 300 zł oraz różne gadżety i upominki

– 19.09. – Masa Krytyczna „Słupszczanie na Rowery!” – wydarzenie STR Szprycha współfinansowane ze środków Miasta Słupsk.

– 20.09. – mural – odsłonięcie muralu – Akwapark Trzy Fale godz. 10:00

– 20.09. – aleja Sienkiewicza, godz. 16.00 – rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród. Impreza kończąca ETZT.

 – 22.09. – Mobilny Punkt – przy ul. Wojska Polskiego będzie można przetestować rowery cargo oraz zdobyć rowerowe upominki.

– 22.09. – Dzień bez samochodu – darmowy transport publiczny – wszyscy mieszkańcy Słupska będą mogli skorzystać z darmowego transportu publicznego.

Nagrody w konkursach współfinansuje Urząd Miejski w Słupsku a  organizację Gry Miejskiej wspiera Klub FIT GARAŻ oraz Sklep Rowerowy KAWISBIKE.

Wszystkie powyższe działania mają zwrócić uwagę naszych mieszkańców i mieszkanek w każdym wieku na to, że czystość powietrza jakim oddychamy, ale też jakim będą oddychały nasze dzieci czy wnuki, zależy od podejmowanych przez nas decyzji. Największa zmiana zaczyna się od pierwszego kroku i warto o tym pamiętać. Dlatego jak co roku będziemy promować neutralną pod względem emisji CO2 przestrzeń miejską.

Dodatkowe informacje: Centrum Inicjatyw Obywatelskich, Patrycja Czawłytko, Al. Sienkiewicza 19, tel. 59 840 29 20

Source:UM SŁUPSK