Festiwal Warszawa w Budowie – spotkanie dla mediów

W czwartek, 3 października, o godz. 11.00 (Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, pasaż Stefana Wiecheckiego Wiecha 4) zapraszamy przedstawicieli mediów na spotkanie poświęcone 11. edycji festiwalu Warszawa w Budowie.

11. edycja festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE odbędzie się w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK, a przede wszystkim na placu przed budynkiem. W tym roku festiwal składa się z trzech równorzędnych elementów: „wystawy” pomnikowej na placu publicznym, niewielkiej wystawy rozmieszczonej na dwóch poziomach pawilonu ZODIAK oraz programu publicznego: debat, warsztatów, oprowadzań oraz dyskusji o nowych formach pomników.

Festiwal organizowany jest przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie dzięki finansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy.

Program spotkania:

  • godz. 10.45 Rejestracja uczestników (recepcja na parterze)
  • godz. 11.00 – 12.30 Przywitanie uczestników (I piętro). Zwiedzanie wystawy w towarzystwie kuratorów wystawy. Po oprowadzaniu przewidziany jest czas na zdjęcia, nagrania i wywiady.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu: iga.winczakiewicz@artmuseum.pl // tel. 575 000 986

warszawawbudowie.pl //materiały prasowe: prasa.artmuseum.pl

Budowa Muzeum trwa

Inwestycja, zlokalizowana z północnej strony placu Defilad, od ulicy Marszałkowskiej, rozpoczęła się w 2019 roku. Jest początkiem przebudowy całego otoczenia Pałacu Kultury i Nauki – stanowi kolejny etap zmian na placu Defilad, które finalnie przekształcą go w plac Centralny. Za projekt jednego kompleksu budynków Muzeum i teatru TR Warszawa odpowiada nowojorska firma architektoniczna Thomas Phifer and Partners, wyłoniona w postępowaniu prowadzonym w trybie negocjacji z ogłoszeniem w 2014 roku. Budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej finansuje m.st. Warszawa. Ukończenie budowy zaplanowane jest na koniec 2022 roku. Aktualności związane z inwestycją można śledzić na Instagramie @muzeumwbudowie oraz na stronie Muzeum artmuseum.pl.