Realizujesz projekt unijny na Mazowszu? Zgłoś się do konkursu REGIOSTARS 2021!

Jeszcze do 9 maja Komisja Europejska przyjmuje zgłoszenia do konkursu REGIOSTARS, w którym co roku wyróżniane są najlepsze praktyki w zakresie rozwoju regionalnego dofinansowane z funduszy europejskich. Realizujesz projekt biznesowy z obszaru cyfryzacji, wspierasz zrównoważony rozwój miast lub przyjazny dla środowiska transport? A może działasz na rzecz włączenia społecznego i przeciwdziałania dyskryminacji? Zaprezentuj swój projekt całej Europie! Szczegółowe informacje o konkursie i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.regiostarsawards.eu.

 

Dlaczego warto?

Celem konkursu REGIOSTARS jest wyróżnienie najlepszych praktyk w zakresie rozwoju regionalnego i innowacyjnych projektów dofinansowanych z funduszy europejskich. Komisja Europejska przyjmuje zgłoszenia już tylko do 9 maja. O wynikach zadecyduje ocena członków Jury oraz głosowanie internautów, dzięki czemu szansę na poznanie efektów projektów otrzyma międzynarodowe grono odbiorców. Do wygrania w konkursie jest partnerstwo medialne o wartości 5 tys. euro. Wszyscy finaliści zaproszeni zostaną również do udziału w sesjach szkoleniowych z zakresu komunikacji organizowanych podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast.

 

Zgłoś projekt w jednej z 5 kategorii konkursowych

Podczas tegorocznej edycji konkursu można zgłaszać projekty z poniższych kategorii:

  • Inteligentna Europa (projekty dotyczące zwiększania konkurencyjności lokalnych firm w środowisku cyfrowym)
  • Zielona Europa (projekty dotyczące działań środowiskowych)
  • Sprawiedliwa Europa (projekty wspierające włączenie społeczne i przeciwdziałanie dyskryminacji)
  • Zurbanizowana Europa (projekty wspierające zrównoważony rozwój, działania ekologiczne, gospodarkę o obiegu zamkniętym w ramach miejskich obszarów funkcjonalnych)
  • Temat Roku: Europejski Rok Kolei 2021 – zwiększanie mobilności ekologicznej w regionach.

 

Jak wziąć udział w konkursie?

Formularz zgłoszeniowy należy wysłać do 9 maja przez stronę www.regiostarsawards.eu. W tym celu konieczna jest  zgoda Instytucji Zarządzającej programem, dlatego mazowieckich beneficjentów zainteresowanych udziałem
w konkursie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie propozycji projektów na adres media@mazowia.eu. Po weryfikacji projektu zostanie przekazana zgoda, którą następnie należy dołączyć do formularza zgłoszeniowego.

Zapraszamy do udziału!

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Source:Newseria