KARITÉ HYDRA – NAWILŻAJĄCO – NABŁYSZCZAJĄCA ODŻYWKA BEZ SPŁUKIWANIA

René Furterer wychodząc naprzeciw oczekiwaniom związanym z suchymi włosami, dla poszukiwaczek piękna, stworzył nową linię KARITÉ HYDRA. Nawilżające formuły zwierają olej Shea oraz kompleks Cimentrio, aby wzmacniać płaszcz hydrolipidowy, zapewniać lepszą ochronę przed czynnikami stresogennymi oraz zapewnić optymalne nawilżenie bez obciążania włosów. Lekkie i soczyste konsystencje wnikają w głąb włosów, które pozostają świeże i pachną delikatnie nutami cytrusów i białych kwiatów.

CIMENTRIO – OPATENTOWANY KOMPLEKS RENÉ FURTERER
Cimetrio to bogaty w białka i lipidy naturalny składnik otrzymywany z soi. Odbudowuje strukturę włosa i zapewnia jego odpowiedni poziom nawilżenia. Widocznie poprawia jakość włosów, poprzez wypełnianie pęknięć i rozdwajających się końcówek.

OLEJ SHEA
W jaki sposób optymalnie wykorzystać dla piękną włosów olejek Shea, ale jednocześnie ich nie obciążać? Eksperci Rene Furterer, zastosowali całą swoja wiedzę i doświadczenie, aby znaleźć idealne rozwiązanie. Po wyselekcjonowaniu najlepszego połączenia składników aktywnych – olejku Shea oraz Cimentrio, z sukcesem dostosowali technologię, która zapewnia suchym włosom odpowiednią dawkę lipidów w celu optymalnego nawilżania. Rezultaty – widoczne i odczuwalne: kobiety doświadczają tego cudownego poczucia pewności siebie, dzięki subtelnym, błyszczącym, sprężystym włosom z nieoczekiwanym poczuciem lekkości.

NAWILŻAJĄCO – NABŁYSZCZAJĄCA ODŻYWKA BEZ SPŁUKIWANIA
Oryginalna formuła odżywki w postaci żelowego kremu został zainspirowana pielęgnacją nawilżającą do skóry twarzy. Lekka i nietłusta, zawiera 86% fazy wodnej, z łatwością wnika we włosy. Otulone miękkością pasma nabierają w jednej chwili sprężystości, połysku i lekkości.


KARITÉ- MULITI EKSPERTYZA
Masło Shea, bogate w lipidy niezbędne dla zdrowia włosów, znalazło zastosowanie w formie oleju bądź masła, ze względu na pokrewną strukturę ze strukturą włosa. Obecnie technologia formuły opiera się o specyficzny, wyspecjalizowany rodzaj lipidów, mający na celu odbudowę konkretnych składników wewnątrz włókna włosa.

U ŹRÓDEŁ MASŁA SHEA, LEGENDARNEGO SKŁADNIKA AKTYWNEGO
Masło KARITÉ pozyskiwane jest z nasion owoców drzewa, uznanego w Afryce z święte i rośnie na terenie Afryki Subsaharyjskiej. Często określane jest „masłem karité (z francuskiego życie)” jest powszechnie znane za względu na swoje niezwykłe właściwości nawilżające oraz niezrównane bogactwo składników odżywczych. Marka René Furterer, pionier w stosowaniu masła Shea w kosmetykach, od ponad 30 lat doskonali wykorzystanie tego legendarnego składnika aktywnego.

W nowej gamie KARITÉ, marka poszukuje nowego wymiaru masła Shea: olej Shea dla optymalnego nawilżenia oraz masło KARITÉ z etyką, aby odżywiać włosy od środka.

OLEJ SHEA
Dzięki swojej idealnej kompozycji kwasów tłuszczowych, składnik ten dostarcza lipidów potrzebnych do odbudowy filmu hydrolipidowego, pozostawiając lekki film otulający włosy. Pasma są nawilżone bez efektu obciążonych włosów.

KARITÉ
Naturalnie bogate w wyjątkowo odżywcze kwasy tłuszczowe, witaminy A i E, grube woski – Karité zapewnia intensywną pielęgnację suchych części skóry i włosów. Wtapia się w rdzeń włosa, aby dobudowywać jego warstwę tłuszczową i wzmacniać od środka.

KARITÉ Z ETYKĄ
10 LAT WSPIERANIA I ODPOWIEDZIALNEJ WSPÓŁPRACY OPARTEJ NA DZIAŁANIU ZGODNYM Z ZASADAMI ‘FAIR TRADE”

Od 2007 roku, marka René Furterer rozpoczęła produkcję Karité z Etyką*, dzięki systemowi dostaw zorganizowanemu we współpracy z lokalną inicjatywą gospodarczą założoną w Burkina Faso. Dzięki tej współpracy, kobiety z Burkina Faso rozwinęły własną metodę produkcji, otrzymując najwyższej jakości składnik aktywny.

Masło jest wytwarzane zgodnie z tradycyjną metodą stosowaną w Afryce, poprzez wyciskanie prasą mechaniczną, bez stosowania dodatkowych rozpuszczalników czy dodatków.

Source:newseria