Kino Letnie na placu Europejskim: „Fala”

Zbliża się kolejny seans Kina Letniego na placu Europejskim. Już w czwartek 24 sierpnia o godzinie 21:00 pod Warsaw Spire rozpocznie się pokaz norweskiej produkcji pt. „Fala”. Dla miłośników kina europejskiego przewidziany jest konkurs, w którym do wygrania są bilety do kina oraz kursy języka angielskiego. Na seans zaprasza organizator, firma Ghelamco Poland wraz z partnerem wydarzenia Samsung QLED TV i patronem medialnym radiem Chillizet.

Przed nami kolejna edycja filmowych czwartków na placu Europejskim. Tym razem na dużym ekranie zobaczymy norweską produkcję „Fala” z gatunku filmów katastroficznych, która inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. To najbardziej kasowa ekranizacja z Norwegii, zdobywca trzech nagród Norweskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Amanda” w kategoriach „Najlepsze efekty specjalne”, „Najlepszy dźwięk” oraz „Najlepszy kinowy film norweski” oraz faworyt w walce o Oskara wśród filmów nieanglojęzycznych w 2016 roku.

Główny bohater „Fali”, sejsmolog Kristian, mieszka ze swoją rodziną w małym turystycznym miasteczku Gerainger w Norwegii. Razem z kolegami śledzi zmiany  struktury nieopodal leżącej góry. Z powodu znalezienia nowej pracy, cała rodzina szykuje się do rozpoczęcia życia w innym mieście. Ostatniego dnia w swojej pracy stacja monitoringu rejestruje niebezpieczne zmiany, które niepokoją Kristiana. Okazuje się, że część góry może się odłączyć i wpaść do wody, tworząc tym samym 80-metrową falę, która zniszczy całe miasto. Koledzy sejsmologa ignorują jego ostrzeżenia, ale w nocy obawy Kristiana niestety się potwierdzają: mieszkańcy mają jedyne 10 minut, żeby uratować swoje życie przed nadchodzącym tsunami.

Bezpłatny seans uprzyjemnią wygodne leżaki oraz smaczne przekąski i zimne napoje, które będzie można kupić w ogródku restauracji The Place lub na stoisku przy ekranie. Co więcej, na wszystkich miłośników kina letniego czeka również konkurs z nagrodami: do wygrania podwójne bilety do Multikina oraz 2 semestralne kursy Business English w szkole językowej Manhattan. Żeby wziąć udział w konkursie, należy do 27 sierpnia włącznie zamieścić zdjęcie z dowolnego seansu Kina Letniego na placu Europejskim w komentarzu na fan-page’u wydarzenia albo na Instagramie dodając hashtag #kinonaEuropejskim. Więcej szczegółów na temat konkursu wraz z regulaminem znajduje się na stronie: https://www.facebook.com/PlacEuropejski.

Kino Letnie na placu Europejskim: „Fala”,

24 sierpnia, godz. 21:00.

Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie: https://www.facebook.com/events/430800430648871

Source:newseria

Comments are closed.