Nagrody dla zwycięzców konkursu na plakat Międzynarodowego Dnia Mediacji 2020

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wręczył dziś (26 października br.) nagrody laureatom konkursu na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2020. Artystyczna rywalizacja pomaga popularyzować wiedzę o mediacji wśród dzieci i młodzieży.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Spośród 70 zgłoszeń komisja konkursowa pod przewodnictwem Marcina Romanowskiego wybrała laureatów I, II i III miejsca.

I nagrodę otrzymał Rafał Śnigórski, II nagroda powędrowała do Angeliki Choim, a III nagroda – do Maksymiliana Romanowskiego.

Dodatkowo dziewięć prac zostało wyróżnionych, a użytkownicy Facebooka zdecydowali w głosowaniu, do kogo powędruje nagroda publiczności.

Podczas uroczystego spotkania laureaci otrzymali m.in. kalendarze, w których zamieszczono zwycięskie prace. Wręczenie nagród odbyło się z zachowaniem odpowiedniego dystansu, podziałem na grupy, dostępem do środków dezynfekujących, a uczestnicy nosili maseczki.

Wszyscy wyróżnieni mieli okazję uczestniczyć w „Lekcji z Paragrafem”, przygotowanej przez pracowników Ministerstwa. Młodzi artyści dowiedzieli się więcej o tym, czym jest mediacja, czemu mówimy, że jest alternatywną metodą rozwiązywania sporów i jak mediacja rówieśnicza może im pomóc w rozwiązywaniu konfliktów w środowisku szkolnym.

Nagrodzone prace można podziwiać na ogrodzeniu budynku Ministerstwa Sprawiedliwości przy Al. Ujazdowskich 11 w Warszawie do 8 listopada. Wszystkich zapraszamy do odwiedzenia wystawy.

 

Biuro Komunikacji i Promocji

Ministerstwo Sprawiedliwości