Polscy uczniowie z medalami Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej

Polscy uczniowie zdobyli 4 medale na 32. Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej. Z uwagi na ograniczenia pandemiczne tegoroczne zawody odbyły się formule on-line. Rywalizowali w nich uczniowie z 76 krajów.

Sukces młodych biologów

Znakomicie spisali się polscy uczniowie na 32. Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej. Nasi reprezentanci wywalczyli łącznie 4 medale, w tym złoty, srebrny i 2 brązowe.

Złoty medal zdobył Jakub Kwiatkowski z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. To trzeci krążek Jakuba na międzynarodowych zawodach. W poprzednich latach uczeń toruńskiego liceum zdobył srebrne medale.

Srebro wywalczył Jakub Onopiuk z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie. Z brązowych krążków cieszyli się Konrad Wojasiński (XLI Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Warszawie) oraz Maciej Maj (I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie).

W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z 76 krajów, którzy rozwiązywali zadania teoretyczne i praktyczne. Z uwagi na ograniczenia pandemiczne zawody odbyły się w formule zdalnej od 18 do 23 lipca (Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego).

Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji o zawodach na stronie IBO Challenge II.