Skype for Business dostępny w serii matryc dźwiękowych ClearOne Converge Pro 2

ClearOne, globalny lider w zakresie dostarczania rozwiązań do komunikacji głosowej i wizualnej, wprowadziła kolejne udogodnienie dla swoich klientów. Skype for Business w jednostkach matryc CONVERGE Pro 2 jest od teraz dostępny poprzez bezpłatną aktualizację oprogramowania software i firmware.

Firma ClearOne wprowadziła aktualizację systemu, która umożliwia natywną rejestrację Skype for Busienss w serii matryc dźwiękowych CONVERGE Pro 2 DSP 48 V, 128 V i 128 V. Dzięki temu nawiązywanie połączeń telefonicznych, jak i Skype może się odbywać bez udziału komputera, bezpośrednio z poziomu matrycy

„CONVERGE Pro 2 z wbudowanym klientem Skype for Business zapewnia użytkownikom jeszcze szersze wykorzystanie posiadanych profesjonalnych systemów audiokonferencyjnych”, powiedział Durai Ramachandiran, Dyrektor ds. Zarządzania Linią Produktu ClearOne. „Wszystkie urządzenia CONVERGE Pro 2 osiągają bardzo dobre wyniki w pomieszczeniach o różnej wielkości, dowolnej akustyce i dowolnym zastosowaniu, a wprowadzone ulepszenie systemu integruje go ze wszystkimi wyjątkowymi korzyściami, jakie ma do zaoferowania klientom Skype for Business.”

Skype for Business w matrycach dźwiękowych CONVERGE Pro 2 jest dostępny poprzez bezpłatną aktualizację oprogramowania software i firmware i nie wymaga żadnych zmian w sprzęcie. Działa zarówno z chmurowym Office 365, jak i Skype for Business zainstalowanych na serwerach użytkownika. Umożliwia on konferencje audio typu punkt w punkt – „1:1”, wielostronne konferencje audio i dostęp do pełnej historii połączeń. Dodatkowo niedawno premierę miał CONVERGE Pro 2 Dialer nowy panel dotykowy oraz aplikacja na Adroid do zarządzania funkcjami matryc. CONVERGE pro 2 może działać w dwóch trybach: VoIP lub Skype for Business.

ClearOne CONVERGE Pro 2 to jedna z najbardziej zaawansowanych platform audio DSP do zastosowań do celów konferencyjnych i nagłośnieniowych. Platforma jest zoptymalizowana pod kątem współpracy z nowym mikrofonem panelowym Beamforming Mic Array 2inowym 2-kanałowym bezprzewodowym systemem mikrofonowym DIALOG® 20 poprzez natywne połączenia. W serii CONVERGE Pro 2 trzy modele: 48V, 128V i 128VD, mają wbudowany W Polsce więcej informacji i pomoc techniczną świadczy wyłączny importer – Kontel.

 

O KONTEL

Firma KONTEL jest jednym z największych rodzimych dystrybutorów rozwiązań IT oraz sprzętu audio i wideo, w tym profesjonalnych urządzeń konferencyjnych. Aktualnie portfolio dystrybutora tworzy prawie 30 renomowanych marek, między innymi Konftel, Polycom, Yealink, Cardo, Plantronics czy Ascom. W ofercie znalazły się także systemy fax-serwerowe, bezprzewodowe słuchawki Bluetooth do różnorodnych zastosowań oraz akcesoria dla graczy. Firma KONTEL to także laureat prestiżowych wyróżnień w branży IT, między innymi tegorocznego Emerging Markets Distributor of the Year, przyznanego przez firmę Plantronics.