Sprawna jazda po mieście pojazdem elektrycznym DGM

Za chwilę rozpocznie się prawdziwa wiosna, a wraz z nią powróci moda na hulajnogi, deskorolki i jeździki. DGM Distribution prezentuje nowość w swoim portfolio – samopoziomujący osobisty pojazd elektryczny, który od kwietnia będzie dostępny w supermarketach Auchan.

Model ES-10 może osiągnąć maksymalną prędkość 16 km/h. To urządzenie będzie poruszało się nawet przy maksymalnym obciążeniu 120 kg, więc równie dobrze posłuży dziecku, jak i osobie dorosłej. Głównie przeznaczony jest on jazdy po płaskim podłożu, ale bez problemu pokona wzniesienia pod kątem 20 stopni. Koła o średnicy 10 cali zapewniają użytkownikowi stabilną jazdę. Z naładowaną baterią można przejechać około 15-20 km, w zależności od obciążenia i warunków drogowych.

– Nasz samopoziomujący pojazd z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom nowych technologii. Dzięki niemu będzie można szybciej i przyjemniej pokonać trasę do szkoły, na uczelnię czy do pracy. Sterowanie nim jest bardzo proste. Użytkownik stoi na specjalnym podeście, a pomiędzy nogami ma drążek, który ułatwia „kierowanie” pojazdem. Aby jechać do przodu, wystarczy pochylić stopy w tym kierunku. Wyprostowanie zatrzymuje pojazd. Myślę, że każdy opanuje taką jazdę bez większych trudności – mówi Krystian Zieliński, Doradca Zarządu DGM odpowiedzialny za dział sprzedaży w Polsce.

Pojazd jest napędzany dwoma silnikami umiejscowionymi w kołach. Każdy o mocy 350W. Zasilanie całości zapewnia wbudowana litowo-jonowa bateria o pojemność 4400 mAh, która gwarantuje nam długie chwile wspaniałej zabawy. Aby go w pełni naładować wystarczy około 1,5h. Widoczność i bezpieczeństwo gwarantuje wbudowane oświetlenie LED .

Pojazd elektryczny DGM ma wymiary 30x48x68 cm i waży 13,5 kg. W zestawie znajduje się ładowarka.

Urządzenie posiada dedykowaną aplikację w języku polskim, dzięki której możemy ustawić i sprawdzić parametry jazdy oraz sterować zdalnie urządzeniem. Dostępna jest ona do pobrania w Google Play i App Store.