Wakacyjne rozkłady jazdy, prace na Kilińskiego i nowe trasy linii 96 i H.

Wakacje to okres wzmożonych remontów na drogach i mniejszy ruch w mieście. Od 1 lipca zmienią się trasy kilku linii tramwajowych i autobusowych, oraz rozkłady jazdy komunikacji miejskiej.

Na wakacje pozostajemy z 15 minutową częstotliwością w dni robocze, która została wprowadzona podczas epidemii. Natomiast zmieni się takt kursowania komunikacji miejskiej w soboty, gdzie zamiast 15 minutowej częstotliwości, kursować będzie co 20 minut.

Co 20 minut w soboty kursować będą linie: 52, 57, 59, 65AB, 69AB, 70, 74AB, 76, 80, 81, 83, 86AB, 96C, 99, Z12, Z13 i Z15.

Wzmocnienia linii, które zapewniają dojazdy do pracy pozostaną tylko w godzinach szczytu, a nie przez cały dzień jak obecnie. I tak linia 2 i W kursować będzie nadal co 7,5 minuty, a linia 69 co 10 minut w godzinach szczytu. Ponadto tylko w godzinach szczytu kursować będzie linia 10A.

Od niedzieli 5 lipca ponownie w niedzielę kursować będą tramwaje linii 5 i autobusy linii 89 i 90B.

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii 64A do Urzędu Skarbowego Widzew.

Ponadto zmieni się trasa linii Z13, która kursować będzie na poniższej trasie do placu Mikulskiego.

DĄBROWA NIŻSZA – Śląska, Kilińskiego, Broniewskiego, Rydza-Śmigłego, Kopcińskiego – PLAC MIKULSKIEGO

PLAC MIKULSKIEGO – Rodziny Grohmanów, Rodziny Kindermanów, Kopcińskiego, Rydza-Śmigłego, Niższa – DĄBROWA NIŻSZA

Prace na Kilińskiego

1 lipca rozpocznie się kolejny etap prac na ul. Kilińskiego, podczas którego pomiędzy Narutowicza, a Pomorską, nie będą kursowały tramwaje, a ulica będzie jednokierunkowa od Narutowicza do Pomorskiej i tylko dla wjazdów docelowych i komunikacji miejskiej. Zamknięte zostaną również skrzyżowania Kilińskiego / Jaracza i Kilińskiego / Rewolucji 1905 r. Ulica Jaracza będzie z obu stron ślepa przy Kilińskiego i dwukierunkowa od Wschodniej do Kilińskiego i od Polskiej Organizacji Wojskowej do Kilińskiego. Podobnie będzie na skrzyżowaniu z ul. Rewolucji 1905 r. Tutaj ul. Rewolucji 1905 r. pozostanie od Piotrkowskiej jednokierunkowa z możliwością skrętu tylko w lewo w ul. Kilińskiego do Pomorskiej. Nie będzie możliwości przejazdu na wprost, ani w prawo. Natomiast w całości zamknięta będzie wschodnia strona skrzyżowania Kilińskiego / Rewolucji 1905 r., a sama ul. Rewolucji 1905 r. od Kilińskiego do Polskiej Organizacji Wojskowej, będzie dwukierunkowa i ślepa przy Kilińskiego. Zamiast tramwajów na ul. Kilińskiego kursować będzie autobusów zastępczy Z5 z dworca Fabrycznego na Bałuty.

Trasy zmienionych linii w związku z pracami na Kilińskiego:

Linia 1 DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY – Kilińskiego, Piłsudskiego, Piotrkowska Centrum, Kościuszki, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Nowomiejska, Zgierska – HELENÓWEK

Linia 5 CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, plac Niepodległości, Piotrkowska, plac Reymonta, Przybyszewskiego, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Węglowa, Tramwajowa, Narutowicza – RADIOSTACJA

Linia 86AB z Retkini dojedzie bez zmian do skrzyżowania Próchnika / Zachodnia, a następnie pojedzie ulicami Zachodnią, Zieloną, Narutowicza, Kilińskiego i Rodziny Poznańskich do pętli Dworzec Łódź Fabryczna. W drugą stronę z dworca Fabrycznego pojedzie ulicami Rodziny Poznańskich, Rodziny Scheiblerów i Narutowicza, gdzie wróci na swoją trasę na Retkinię.

Linia 96C z Teofilowa dojedzie bez zmian do skrzyżowania Zachodnia / Próchnika, a następnie przez Zachodnią, Zieloną i Narutowicza, gdzie wróci na swoją trasę. Z Janowa dojedzie do skrzyżowania Jaracza / Polskiej Organizacji Wojskowej, a następnie Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Zieloną i Zachodnią, gdzie wróci na swoją trasę.

Linia N4AC z Chocianowice IKEA dojedzie do skrzyżowania Kościuszki / Zielona bez zmian, a następnie Zieloną, Narutowicza i Sterlinga, gdzie wróci na swoją trasę. Jadąc ze Stoków dojedzie do skrzyżowania Jaracza / Polskiej Organizacji Wojskowej, a następnie Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Zieloną i Kościuszki, gdzie wróci na swoją trasę. Trasa zmieni się od nocy z 30 czerwca na 1 lipca.

Linia Z5 DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Franciszkańska, Wojska Polskiego, plac Kościelny, Lutomierska, Zachodnia – ZACHODNIA LIMANOWSKIEGO – Zachodnia, Zgierska, plac Kościelny, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Północna, Sterlinga, Narutowicza, Rodziny Scheiblerów, Rodziny Poznańskich – DWORZC ŁÓDŹ FABRYCZNA

Dodatkowe kursy linii 96 na Olechów

Od 1 lipca pojawią się dodatkowe kursy linii 96C które zapewnią dojazdy pracownikom zakładów pracy na Olechowie. Wybrane kursy w godzinach zmian w dni robocze i soboty pojadą z Teofilowa do pętli Olechów przy al. Ofiar Terroryzmu 11 września. Kursy oznaczone będą na wyświetlaczach jako OLECHÓW przez Przybyszewskiego, Józefiaka i TEOFILÓW ROJNA przez Józefiaka, Przybyszewskiego.  Autobusy pojadą ul. Zakładową, Józefiaka i al. Ofiar Terroryzmu 11 września. Pozostałe kursy będą realizowane na dotychczasowej trasie na Janów.

Nowa trasa linii H

Również od 1 lipca poprawi się dojazd dla pracowników zakładów pracy przy ul. Ustronnej. Zmieni się stała trasa linii H, która wykona wjazd kieszeniowy w ul. Ustronną, aby zapewnić łatwiejszy dojazd do pracy. Poniżej nowa trasa linii H:

DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY – Rzgowska, Bartoszewskiego, Siostrzana, Ustronna, zawraca przy posesji 51, Ustronna, Siostrzana, Graniczna – CHOJNY HYDRO – Graniczna, Bartoszewskiego, Rzgowska – DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY

0

Your Cart