Widowiskowy finał French Touch

Już 14 października w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie wyjątkowe show French Touch. Gala poświęcona francuskiej i polskiej sztuce na stałe wpisała się już w jesienny kalendarz eventów w stolicy. W tym roku wyjątkowe show to jeszcze więcej wspaniałych gwiazd i… odważny pokaz mody!

Show French Touch to zwieńczenie trwającej od czerwca kampanii edukacyjnej połączonej z ogólnopolską akcją handlową. Muzyka to jedna z głównych bohaterek corocznej gali organizowanej w ramach święta Francji w Polsce. Właśnie dlatego w tym roku organizatorzy zaprosili do Warszawy wyjątkowych wykonawców. Na deskach Teatru zobaczymy m.in. jedną z najjaśniejszych gwiazd francuskich ostatnich lat. Wokalistka Zaz, bo o niej mowa, odniosła wielki sukces w swoim rodzimym kraju sprzedając ponad milion egzemplarzy pierwszego albumu. Znana z wyjątkowego stylu reprezentuje wielkie tradycje francuskiej piosenki dodając do nich własną osobowość i interpretacje. Podczas show French Touch zabierze widzów w podróż m.in. po Paryżu i zaśpiewa w duecie z polskim zespołem wokalnym Sound’n’Grace.

Kolejną wielką gwiazdą z Francji będzie doskonale znana polskiej publiczności Imany. Wokalistka tworzy i śpiewa po angielsku, a w swoim repertuarze chętnie czerpie inspiracje z gatunków muzycznych tj. blues, folk czy soul. W Teatrze Wielkim wystąpi również Alma, młoda reprezentantka Francji z ostatniego konkursu Eurowizji.

Na gali French Touch nie zabraknie również wspaniałych polskich wykonawców, a wśród nich m.in. charyzmatyczny Michał Szpak oraz Natalia Szroeder. Oboje zaprezentują publiczności własne piosenki oraz autorskie interpretacje znanych francuskich utworów.

Każde show French Touch to nie tylko muzyka, ale także fascynujący świat mody. Dwa lata temu Jean Paul Gaultier, w ubiegłym roku Jean-Charles de Castelbajac, a w tym…? Chantal Thomass i elektryzujący pokaz zmysłowej bielizny. Hołd kobiecości oddadzą również tancerki i tancerze z legendarnego kabaretu Lido de Paris oraz występ grupy Swaggers. Ta wyjątkowa formacja została założona przez charyzmatyczną tancerkę Marion Motin znaną m.in. ze współpracy z Madonną. Grupa Swaggers składa się wyłącznie z kobiet. Każda choreografia tancerek to oryginalna mieszanka hip-hopu nowoczesnego, klasycznego oraz alternatywnego, która błyskawicznie wciąga publiczność w wyjątkowy świat tańca.

W Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie nie może oczywiście zabraknąć opery! I to w bardzo wyjątkowym wydaniu. Podczas show French Touch na scenie wystąpią dwaj śpiewacy operowi z Polski oraz prestiżowej Opery Paryskiej. Jakie jeszcze atrakcje zaplanowali organizatorzy French Touch?

Dowiemy się z transmisji show już 15 października o godzinie 16.00 w stacji TVN. Zapraszamy!

Source:newseria