Zespół BroCat o najnowszym singlu pt. „CZAS” w serii „10 pytań do…”

Zespół BroCat wziął udział w naszej serii wywiadów „10 pytań do…”

Jak się poznaliście? Jaka jest historia zespołu?

Brocat powstał w 2018 roku w Krakowie z inicjatywy Moniki Gawrońskiej. Projekt został stworzony z pasji do muzyki i z chęci jej tworzenia. Obecny skład tworzą: Monika Gawrońska – vokal, Paweł Przybylski – gitara elektryczna, Radosław Żelazny – gitara basowa, Wojciech Zając – instrumenty perkusyjne. Do tej pory zespół wydał 3 single: „Chodź ze mną”, „Brudna gra” i „Z Tobą”, które zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez publiczność, a wyświetlenia na Youtube zbliżają się do miliona.

Skąd pomysł na nazwę?

Zamysł był taki, aby nazwa odzwierciedlała charakter członków projektu i muzyki. Nazwa Brocat to połączenie angielskich słów Bro (brotherhood) i cat (kot), czyli braterstwo kotów, a brocat po polsku, to coś błyszczącego, zwracającego uwagę…czyli siła tkwi w grupie.

Czy singiel czas jest kolejnym etapem, który zbliża Was do wydania debiutanckiej płyty?

Materiał na płytę powoli się kompletuje, bo choć jest już dużo gotowych utworów, zastanawiamy się, które się na niej znajdą.

O czym jest utwór „Czas”?

Singiel „Czas”opowiada o łapaniu każdej chwili – każdy dzień to nowe wyzwanie i szansa na zmiany. Tym utworem chcieliśmy zwrócić uwagę słuchacza na temat upływającego czasu i podkreślić, że każda chwila jest ważna – warto chwytać momenty, żyć tu i teraz, bo nigdy nie wiadomo, co nas czeka, życie jest kruche.

Czym się inspirowaliście podczas tworzenia utworu?

Tworząc piosenkę nie zastanawiamy się jaka dokładnie ma być, jeśli chodzi o melodię i tekst. Po prostu pojawia się „szkic”, czyli melodia – Monika jej słucha i temat sam przychodzi. Staramy się nie opierać na innych wykonawcach, choć zdajemy sobie sprawę, jak trudno jest stworzyć coś nowego.

Dlaczego zaczęliście tworzyć muzykę?

Muzyka to nasza pasja.

Skąd wzięła się ta miłość do muzyki?

Chyba każdy z nas ma ją w sercu.

Która z dotychczasowych kompozycji sprawiła Wam największą frajdę podczas tworzenia?

Każdy utwór to inna historia, inny rodzaj pracy. Każda piosenka jest wyjątkowa na swój sposób.

Który Wasz singiel jest Waszym ulubionym?

My lubimy wszystkie 😀 …ale słuchaczy warto zapytać 🙂

Jakie macie plany na najbliższą przyszłość?

O dalsze tworzenie muzyki, promocja i oczywiście koncerty, bo uwielbiamy kontakt z żywą publicznością.