Zielone Instrukcje – przebudujmy świat razem z LEGO

Legendarne klocki LEGO® to od lat ulubiona zabawka dzieci i dorosłych, od niedawna również źródło edukacji w temacie dbania o środowisko i zrównoważony rozwój. Grupa LEGO uruchomiła kampanię Zielone Instrukcje, której celem jest wspieranie proekologicznych postaw i zachęcanie do zmieniania świata na lepsze, już od najmłodszych lat. Na dedykowanej stronie internetowej znalazły się alternatywne instrukcje, które pokazują, jak z obecnych na rynku zestawów można stworzyć ekologiczne konstrukcje. Dzieci mogą więc przebudować np. samochód na rower, a kopalnię zamienić w elektrownię wiatrową. 

 

Alternatywne spojrzenie na świat

Grupa LEGO od pokoleń wspiera dzieci w rozwoju poprzez kreatywną zabawę, bo wierzy, że to one w przyszłości będą mieć realny wpływ na zmiany na naszej planecieChcąc zainspirować je i ich rodziców do odkrywania nowych, bardziej ekologicznych rozwiązań, LEGO pokazało na swoich zestawach klocków, które elementy świata możemy zastąpić bardziej przyjaznymi dla środowiska.

Zielone Instrukcje mają na celu zainspirować nas wszystkich, niezależnie od wieku, do nowego sposobu myślenia i postrzegania otoczenia. Wykorzystanie klocków inaczej niż zgodnie z załączoną przez producenta instrukcją i tworzenie z nich nowych konstrukcji niesie ze sobą nie tylko wartość kreatywną, ale także edukacyjną, poprzez pokazanie jak w mądry sposób dysponować materiałami, które już posiadamy.

 

Zamień samochód na rower

Jednym z elementów kampanii były ekologiczne warsztaty dla dzieci, podczas których Zielone Instrukcje po raz pierwszy ujrzały światło dzienne. W lutym br. przy okazji jednej z największych wystaw klocków LEGO w Europie, dzieci wykorzystały klocki LEGO do stworzenia przyjaznych środowisku budowli i w efekcie przekształciły samochody w rowery, kopalnie węgla w wiatraki, a samoloty w nowoczesne pociągi.

Do przebudowania klasycznych zestawów w coś zupełnie nowego wystarczy odrobina chęci i pomysłowości. Po inspiracje warto zajrzeć na stronę www.zieloneinstrukcje.pl, na której zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą wskazówki jak pozytywnie wpłynąć na środowisko, zmieniając pewne utarte schematy i nawyki. Oprócz konkretnych zestawów, z których można stworzyć rower, hulajnogę czy wiatrak, dostępne są też instrukcje bazujące na klasycznych klockach LEGO, których wiele znajduje się w naszych domach.

 

Przyszłość zaczyna się już dziś

Firma LEGO dobrze wie, że podstawę naszej przyszłości stanowi zrównoważone wykorzystanie zasobów, którymi dysponujemy.  Dlatego już dziś całą Grupę LEGO napędza w 100% energia słoneczna i wiatrowa wytworzona przez prawdziwe wiatraki LEGO. Swój wkład w przebudowę świata marka pragnie też wprowadzić w tym, co jest jej najbliższe. Powstała już rewolucyjna partia klocków wykonana z roślinnego tworzywa na bazie trzciny cukrowej, z której w przyszłości będą produkowane wszystkie elementy zestawów. Dodatkowo do 2025 opakowania będą wykonane z przyjaznych środowisku materiałów. Na całym świecie ruszają również programy REPLAY, w których LEGO zachęca do przekazywania klocków kolejnym pokoleniom dzieci.

Source:Newseria
0

Your Cart